Etkinlikler

“LEMBEH” FOTOĞRAF SUNUMU VE SÖYLEŞİSİ

SU ALTI FOTOĞRAFÇISI BÜLENT ŞELLİ VE ÖĞRENCİLERİ LEMBEH’TEKİ ATÖLYE ÇALIŞMASINI PAYLAŞTI.

Su altı fotoğrafçısı Bülent Şelli, 6-14 Aralık 2023 tarihlerinde, Endonezya’nın Lembeh bölgesinde, öğrencileri; Ahmet Çağlar, Ayhan Öztürk, Eren Baştanoğlu, Harun Dumanlı, Mesut Akyapak ve Olcayto Ertuğrul ile birlikte gerçekleştirdiği ve başarıyla tamamlanan atölye çalışması sonuçlarını, su altı ve fotoğraf severler ile paylaştı.

Dünyanın su altı makro görüntüleme konu çeşitliliği açısından en zengin bölgelerinden biri olan Lembeh’te çekilen muhteşem fotoğraflar; çeken ekibin yorum ve anlatımlarıyla 26 Ocak 2024 Cuma günü saat 19.30’da Türk Balıkadamlar Spor Kulübü’nde düzenlenen bir etkinlikte paylaşıldı.

Endonezya, Lembeh’te çektikleri müthiş makro enstantaneler ve keyifli sohbetleri için, çok sevgili Bülent Şelli, Ahmet Çağlar, Ayhan Öztürk, Eren Baştanoğlu, Harun Dumanlı, Mesut Akyapak ve Olcayto Ertuğrul’a teşekkür ederiz. Tüm katılımcıların Black Water’ı merak ettiği, birbirinden özel canlılarla fotoğraftan da olsa tanışma şansı bulduğu, çok kalabalık ve coşkulu bir akşamı daha geride bırakırken, etkinliğe yoğun ilgi gösteren herkese şükranlarımızı sunarız.

Bülent Şelli Hakkında?

Ödüllü su altı fotoğrafçısı ve PADI Dijital Su Altı Fotoğrafçılığı Eğitmeni olan Bülent Şelli, dalış ve su altı dünyasına henüz bir çocukken Cousteau’nun belgesellerini izleyerek ilgi duymaya başladı. 1996 yılında aletli dalış sporuna başladı ve yine aynı yıl 9 Eylül Üniversitesi Dalış Kulübü’nü kuranlardan biri oldu.

Su altının güzelliklerini daha fazla kişiyle paylaşma isteği onu fotoğrafçılığa yöneltti. Profesyonel bir yayıncı olan Şelli için su altı fotoğrafları çekmek bir tutku haline geldi ve 2009 yılında İmbat Su altı Görüntüleme Merkezi’ni kurdu. Su altı fotoğraf atölyeleri, sergiler ve gösterimler düzenleyen fotoğrafçı, Ege’den Akdeniz’e, Hint Okyanusu’ndan Pasifik Okyanus’una kadar her denizde dalışlar gerçekleştirdi. 2017 yılında ilk kitabı Seferihisar’ın Su altı Dünyası yayınlandı. Pek çok kurum için su altı fotoğraf projelerine imza atmaya devam eden Bülent Şelli, profesyonel yaşamına İmbat Su Altı Görüntüleme Merkezi’nde devam etmektedir.

Konuşmacılar: Bülent Şelli, Ahmet Çağlar, Ayhan Öztürk, Eren Baştanoğlu, Harun Dumanlı, Mesut Akyapak, Olcayto Ertuğrul

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu